Wiadomości z przeszłości

 

Prawdopodobnie każdy z nas choć raz w życiu zajrzał do przeszłości. Część z nas do dziś przechowuje antyki, które pamiętają zamierzchłe czasy, jeszcze inni kolekcjonują znaczki, zapalniczki a nawet kapsle. Ja osobiście lubię zbierać monety, które to zabierają mnie w podróż do przeszłości. Wybijane są na nich różne ważne daty oraz oznaczane istotne wydarzenia, to już może dawać informacje o tym co wydarzyło się w przeszłości. Oczywiście, każdy kto zna zabawę w głuchy telefon doskonale wie, iż wiele wiadomości z przeszłości jest „przekręconych”. Wiadomości z przeszłości otrzymujemy od ludzi, jedni koloryzują, inni historię ostro ubarwiają i nigdy nie mamy pewności czy taka zmieniona forma ma cokolwiek wspólnego z prawdą. Są jednak śmiałkowie, którzy zdecydowali się to zmienić, o tym dowiesz się jednak nieco później.

Moja pierwsza

 

Ja również jestem typem, który lubi pokopać w przeszłości, szczególnie poszukując monet. Tak też zaczęła się moja przygoda ze zbieraniem monet. Początkowo chciał zarazić mnie tą pasją ojciec, jednak mu się nie udało. Były wakacje, ja miałem przerwę od szkoły, jak każdy. Mieszkając na wsi zwanej Kielcami, prace w ogrodzie były czymś normalnym. Tak więc ojciec zapędził mnie do kopania. Miałem zrobić taki „podjazd” na przyczepę. Zacząłem kopać. Drugiego dnia łopata napotkała opór, przyjrzałem się bliżej – moneta. Dość mocno nadgryziona przez ząb czasu, jednak wyjątkowa. Była nieco większa niż monety, których aktualnie używamy, miała inny kolor, trochę wygląda jakby była z gliny (na szczęście jest metalowa). Monetę oczywiście zachowałem, ojciec pewnie do dziś się cieszy, że nie przekopałem całego ogródka w poszukiwaniu kolejnych. I wiecie co ? Odkąd znalazłem tą monetę, bardzo często wysyłam wiadomość do przyszłości w postaci „aktualnych monet”, zawsze kiedy wrzucam monetę do morza czy wykopu na placu budowy, mam nadzieję, że w przyszłości ktoś na nią natrafi. Dlaczego to robię ? Naprawdę wielką radość sprawiło mi znalezienie nietypowej monety, mam nadzieję, że moje również komuś sprawią radość choć na chwilę.

Wiadomość do przyszłości

 

Jak widzisz, ja regularnie wysyłam wiadomości do przyszłości. Być może niewiele odczyta się z monety, ale jednak ! Zastanawiam się czy wy również macie swoje sposoby by w jakiś sposób zachować pamięć o naszej epoce, o ludziach którzy w niej żyli. Jeżeli nie, tak jak wspominałem dziś będzie ku temu okazja. Każdy może wysłać swoją wiadomość do przyszłości ! Wszystko za sprawą firmy Papiery POL, która postanowiła przygotować specjalną kapsułę, do której zostaną zapakowane Wasze wiadomości i wysłane do przyszłości. Ach wiem, że mogę być nudny i do przyszłości wysyłam monety, wiem że są wśród was osoby które w przyszłość chcą wysłać bardziej kreatywne pomysły. Nawet jeżeli wasze wiadomości do przyszłości będą pikantne, możecie spać spokojnie – wszystkie nadesłane prace, zostaną zapakowane do kapsuły, a pierwszymi osobami które odczytają wiadomości z przeszłości będą ludzie, którzy znajdą kapsułę w przyszłości. Nas prawdopodobnie nie będzie już wtedy na świecie, pozostaną jednak nasze wiadomości, które być może ocalą świat !

Wyślij swoją wiadomość

 

Jeżeli już wiesz jak będzie wyglądać Twoja wiadomość do przyszłości wejdź na stronę www.papierypol.pl i zapisz swoje przesłanie daleko w przyszłości ! Więcej informacji na temat akcji, znajdziesz w filmiku promocyjnym.