Kiedy pracujesz w internecie przez internet i dla internetu są dni kiedy masz ochotę wcisnąć magiczny guzik, który tą całą sieć wyłączy. Niestety to nie możliwe do zrealizowania. Internetu się nie wyłączy, możesz jedynie od niego odpocząć. Doskonale wiem jak te przerwy są istotne, by jednak funkcjonować jak człowiek a nie robot, który siedzi 24/7 przy komputerze. Doskonale wiem jak dziwnie jest czasami wyjść na ulicę po tygodniu namiętnego maltretowania komputerowej myszki. Są projekty, które potrafią człowieka pochłonąć. Znam ludzi, którzy pochłonięci internetem, nie wychodzą ze swoich domów wcale, przykre ale prawdziwe. Coraz częściej też można usłyszeć o ludziach pracujących przy komputerze, którzy przeżywają wypalenie zawodowe. Dlatego najważniejsze są w tym wszystkim przerwy oraz zdrowy umiar. W życiu nie zawsze jest czas pora i miejsce na dłuższe przerwy, dlatego jeżeli tylko jest okazja staram się korzystać z tych mniejszych przerw. Weekendowy wypad – jest naprawdę ciekawą opcją. Kto śledzi mojego instagrama [adrian.today] ten zapewne widział zdjęcia z weekendu. Kto nie śledził – ma okazję teraz nadrobić.

 

#cliff #sidmouth #beach #sky #sea #boat #sand #trip #devon #bysiak #rzepakova #uk #niceplace #weekend #view

A photo posted by Adrian.Today (@adrian.today) on

Na weekend czy na dłużej ?

 

Ludzie są różni, dlatego krótki weekendowy wypad nie jest dla wszystkich dobrą opcją. Mam wielu znajomych, którzy zwyczajnie nie potrafią się zebrać na weekend, to wyjazd za drogi, to za daleko, to za długo w samochodzie. Ja lubię jeździć autem, więc nawet pół dnia za kółkiem nie robi na mnie wrażenia. Co więc robić jak krótkie wypady nas męczą – zawsze można skorzystać z jakiejś oferty last minute i zrobić sobie dłuższe wakacje. Oczywiście, tu mogą też pojawić się problemy, dogrania urlopu z drugą połówką, kumplem czy kumpelą (nie wnikam). Oczywiście nie mam tu na myśli wakacji za 10k z kolorowymi drinkami, a urlop, który odciągnie nas od komputera. Jedno z moich ulubionych biur podróży ITAKA ma jedną z największych ofert last minute. Można więc śmiało przebierać i z odrobiną szczęścia – uda się zarezerwować tani wyjazd na dłużej.

beer-uk-sea

Piękne zdjęcie

Piękne zdjęcie – czasami lepiej fotki robić samodzielnie. Tu niestety daliśmy się skusić na cudzą pomoc. Tak czy siak – dziękujemy.

Krótsze przerwy

 

Jeżeli długie przerwy nie wchodzą w grę, zawsze pamiętaj by robić krótkie przerwy. By spotkać się z innymi ludźmi, pospacerować po mieście – przypomnieć sobie jak wygląda, czy zwyczajnie wyjść na piwo do ulubionego pubu. Kawiarnie – też są świetnymi miejscami, w których można złapać trochę powietrza, nie przesiąkniętego internetem. Miejsc jest naprawdę wiele. Pytanie do was, szczególnie do blogerów – jakie są wasze sposoby na złapanie oddechu, na odpoczynek. Czy chętnie korzystacie z ofert last minute, czy raczej skrupulatnie planujecie swój urlop i wypoczynek ?