A gdyby tak podzielić społeczeństwo na dwie kategorie, jedna to część posiadająca pojazdy mechaniczne, zwane w dzisiejszym świecie samochodami. Druga, to ta która nie posiada auta, gdyż komunikacja miejska jest wystarczająca. Dziś artykuł skierowany dla osób mających już samochody, bądź tych którzy zamierzają w niedługim czasie je nabyć. Dowiecie się jak tanio ubezpieczyć samochód, co zrobić kiedy wasze auto zepsuje się ze względu na kiepski stan drogi, a także jak w prosty sposób porównać oferty wielu firm ubezpieczeniowych.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

 

Na początku abyśmy się dobrze zrozumieli, zapamiętaj sobie dobrze – towarzystwo ubezpieczeniowe nie jest Twoim przyjacielem. Jest to po prostu biznes, na którym ktoś zarabia. Dla Ciebie będzie to deska ratunkowa, o ile będziesz wiedział jak z niej skorzystać. Na przestrzeni ostatnich lat wiele się zmieniło w firmach ubezpieczeniowych, gdyż coraz częściej możemy ubiegać się o samochód zastępczy, który pokryje OC sprawcy wypadku. Niewiele osób o tym wie, nikt o tym nie powie Ci, kiedy pójdziesz ubezpieczyć auto – jest to jednak faktem, który należy zapamiętać. Wiadomo – kiedy raz skorzystasz z auta, ciężko się później przesiąść na komunikację miejską czy łaskę sąsiada. Dobijając do celu – mamy w Polsce wiele towarzystw ubezpieczeniowych, jedne oceniane jako lepsze, inne jako gorsze. Warto jednak pamiętać, że większość tego co słyszymy to mity, które niekoniecznie okażą się prawdziwe, kiedy my sami będziemy musieli zgłosić szkodę do naszego ubezpieczyciela. Wybierając firmę ubezpieczeniową – nie sugerowałbym się jej renomą na rynku, bo ta jest według mnie sztucznie wytworzona, więc nierealna . Ja zawsze kierowałem się systemem – jeżeli ubezpieczenie – to wybieram najtańsze, bo takie jest na ogół najlepsze, to jeżeli chodzi o odpowiedzialność cywilną. Co innego w przypadku ubezpieczenia dodatkowego – AC, tu staram się ubezpieczać samochód w firmach, które nie marudzą kiedy trzeba wypłacić należne pieniądze. Jednak każdy kto wypadek miał, każdy kto musiał pieniądze z ubezpieczalni odzyskać, będzie tu miał zapewne swoje zdanie. Jeżeli jednak ktokolwiek poszukuje taniego ubezpieczenia podobnie jak ja, polecam mu skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń. Kalkulator OC AC ubezpieczamy-auto.pl to przydatna rzecz, gdyż porówna dla nas oferty wielu ubezpieczalni, na podstawie których jesteśmy w stanie zaoszczędzić kilka groszy.

Nie daj się

 

Stan dróg w naszym kraju jaki jest każdy doskonale zdaje sobie sprawę. Nawet płatne autostrady posiadają defekty, o drogach miejskich lub co gorsza osiedlowych lepiej czasami nie wspominać. Tu przytoczę jedną historię, która wynika z moich własnych doświadczeń. Kiedy to jeszcze byłem nastolatkiem, lansującym się swoim wycackanym kabrioletem pewnego dnia postanowiłem wyjechać z własnego osiedla. Była zima, wszystko dookoła zamarznięte, a inżynierzy którzy projektowali moją drogę, zapewne coś za dobrze wyliczyli. Na dole tworzyło się wielkie lodowisko, z kanałów odpływowych przecinających wszystkie drogi, wzdłuż głównej ulicy, włącznie z moją. Jadąc po prostu wpadłem w duży przerębel, tu też moja podróż się skończyła, gdyż koło się urwało. No i cóż z tego że kabriolet, cóż z tego że mam ubezpieczenie – gdziekolwiek poszukiwałem pomocy, słyszałem śmiech, każdy próbował przekonywać mnie, że jest to moja wina. Ja jednak nie miałem pieniędzy na naprawę z własnej kieszeni, nie miałem więc wyjścia. Nie poddawałem się, zadzwoniłem po patrol, który spisał protokół, kilka dni później złożyłem stosowne papiery w urzędzie miasta, z którego otrzymałem odszkodowanie.

Tu więc warto zapamiętać. Jeżeli wina nie jest Twoja – to nie jest. I warto mieć taką wiedzę, gdyż sam pamiętam swoje emocje, kiedy wszystkie urzędasy przekonywali mnie, że muszę to naprawić z własnej kieszeni. Otóż nie ! Abyście mogli zasięgnąć więcej informacji odsyłam was na stronę https://ubezpieczamy-auto.pl , na której poza kalkulatorem OC AC znajdziecie również wiele przydatnych informacji, które pozwolą wam lepiej poznać rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. W kolejnych wpisach postaram się poruszyć temat ubezpieczeń w UK – tu wygląda to troszeczkę inaczej, firmy trochę bardziej dbają o klientów, a ubezpieczenie można wykupić dosłownie na wszystko.

Chętnie również poczytam wasze doświadczenia związane z firmami ubezpieczeniowymi, sami raczej wybieracie pełne ubezpieczenie OC + AC, czy częściej decydujecie się na obowiązkowe OC ? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.