dieta

Dieta – czyli coś co wywołuje grozę szczególnie u osób z problemami, jednak kobiety mają to do siebie, że uwielbiają odchudzanie, niezależnie czy go potrzebują czy też nie, odchudzanie staje się jednak coraz bardziej powszechne, coraz częściej decydujemy się na jedzenie w fastfood-ach, barach, oraz miejscach w których niestety jedzenie nie jest zdrowe, dodatkowo wiele pracy, wiele kawy, no i stresujący tryb życia, często przez gotówkę sprawia, że tyjemy. Jeszcze kilka lat temu nie mówiło się tyle o odchudzaniu co dziś, dziś nawet w telewizji zobaczyć można kobiecie kształty kobiet, a nawet coraz bardziej popularne pulchniejsze, a czasami wręcz grube kobiety.

Ludzie z problemem
Bardzo często zbytnio wierzą w to co mówi jeden dietetyk, często w suplementy które są skuteczne – no ale czy zdrowe ? Dieta to niestety nie suplementacja, a pracowanie nad swoim ciałem, ćwiczenia oraz wyrzeczenia, i każdy kto chce podjąć dietę powinien o tym pamiętać, powinien przygotować się do tego odpowiednio, szczególnie psychicznie.

To zły dietetyk
Taka opinia pojawia się bardzo często, jednak spójrzmy teraz realnie, po co dietetyk miałby uczyć się tyle lat, zdobywać doświadczenie, i na samym końcu swojej drogi kaleczyć rzemiosło, to nie przyniesie mu żadnego skutku, po rozmowie z kilkoma dietetykami postanowiłem napisać artykuł, i okazuje się, że to nie dietetyk jest zły, a osoba odchudzająca się, a dlaczego ?, bo przecież te kilka czekoladek, i kilka nagięć diety, szczególnie na tych imprezach gdzie jedzenie wręcz mówi do nas, szczególnie kiedy niektóre składniki są zakazane wtedy tak bardzo ich pragniemy.

Aby dieta była skuteczna
Należy skorzystać z usług dietetyka, i na odpowiedniej konsultacji ustalić odpowiedni plan żywieniowy, odpowiednią dietę, a także ćwiczenia, które sprawią, że będziemy chudnąć szybciej. Dobrze dobrana dieta nie będzie zbytnio inwazyjna w nasze zdrowie, w niektórych przypadkach dieta jest również polecana przez lekarzy, są to diety trzustkowe, wątrobowe oraz lekkostrawne. Kiedy nie możemy wytrzymać na swojej diecie – nie eksperymentujmy, po prostu idźmy do dietetyka, poprośmy go o dokonanie pewnych zmian, a to zapewni nam zdrowie i przede wszystkim piękną sylwetkę. Eksperymentowanie z dietą na własną rękę robi tylko tyle, że nagle twierdzimy, że to dietetyk jest do dupy, i to nie nasza wina – prawda jest zupełnie inna, jednak człowiek ma to do siebie, że musi mieć wytłumaczenie, szczególnie kiedy zrobi źle, a w końcu lepiej jeśli odpowiedzialność przerzucimy na dietetyka.

A więc kochane grubaski
Nie opowiadajcie więcej bajek o dietach, o dietetykach którzy mają wiele lat doświadczeń i się podobno nie znają, bo problem leży tylko w was, a czym więcej słucham tych pseudo opowieści, tym bardziej wierzę, że poziom tłuszczu, jest wprost proporcjonalny do poziomu kłamstw które opowiadacie, i wiecie co – rozumiem was, jednak to wy musicie przestać chronić siebie, bo kłamstwo często powtarzane – staje się prawdą, a krzywdzenie i wydawanie złych opinii o dietetykach to największe skurwysyństwo, bo takie osoby naprawdę chcą pomóc, jednak ciało człowieka nie do końca jest zbadane, a na świecie nie znalazł się jeszcze nikt, kto by opracował w 100% skuteczną dietę. Są diety popularne, i te mniej popularne, a ich skuteczność, zależy od przestrzegania zasad.

Pisząc dzisiejszy artykuł, chciałbym polecić usługi dietetyka medycznego z Kielc, a osoby zainteresowane zrzuceniem wagi, a nawet przybraniem na wadze powinny się skontaktować, szczególnie, że jeszcze w styczniu obowiązuje promocja.