Jeszcze kilkadziesiąt lat temu czarnobiały telewizor budził postrach. Ludzie którzy oglądali go po raz pierwszy dokładnie nie wiedzieli, czy to technologia czy może diabeł. Dziś telewizory nie są już niczym zaskakującym a producenci tego typu sprzętu starają się je wyposażyć tak, aby były dla nas jak najbardziej użyteczne. Ale na szczęście, dziś nie mowa o telewizorach, dziś nieco ciekawsza zabawka jaką jest apple watch. Nie będę go porównywał z żadnym innym modelem, te jedynie widziałem kilka razy na oczy, niestety jak na maniaka apple przystało – nawet mi się nie śniło by kupić produkt z innej firmy.

Apple watch sport 42mm

Nie jest to taki zegarek, jak za moich czasów dostawało się na komunię. Chociaż w tamtych zegarkach był już kalkulator i to całkiem zaawansowany. Tu do dyspozycji kalkulatora nie mamy, no chyba że go doinstalujemy. Na początek oczywiście bateria. To jest dla mnie wielkie rozczarowanie. Tyle pieniędzy za zegarek, który należy codziennie ładować – właśnie tak. Próbowałem używać zegarka przez dwa dni, jest cholernie ciężko, aczkolwiek jeżeli nasza aktywność ogranicza się jedynie do siedzenia przy komputerze, większość dymków odbierzemy na telefonie – zegarek wytrzyma dwa dni. Na szczęście – ładowanie jest naprawdę przyjemne, zegarek po prostu zdejmujemy z ręki i kładziemy na ładowarce. Nie wyrobi nam się żaden port – takich zegarek nie posiada. Kabel od ładowarki jest długi – to jest kolejny plus. Ogólnie można powiedzieć, że ładowarka do apple watch wyglądem przypomina stetoskop – myślę, że nawet lekarz mógłby się na to złapać 😉

IMG_0193

Już wiemy, że bateria nie jest wielkim dziełem. Wiele ludzi uważa, że z apple watch można wykonywać połączenia telefoniczne. Oczywiście, że można – jest tylko jedno ale, nasz telefon komórkowy musi znajdować się w bliskiej odległości, inaczej nici z połączenia. To samo tyczy się wszystkich innych funkcji. Odbieranie e-maili, wiadomości z aplikacji społecznościowych jak facebook czy instagram. Jeżeli apple watch rozdzielimy z telefonem, w zasadzie może służyć nam jako zegarek, licznik kroków czy aparatura którą zmierzymy sobie puls. Apple watch wszystkie te informacje zapisuje, więc po „sparowaniu” z telefonem będziemy sobie mogli przejrzeć naszą aktywność fizyczną z całego dnia. Dużym plusem jest oczywiście wygląd zegarka. Nie jest bardzo wybajerzony, więc nie rzuca się jakoś szczególnie w oczy. Ja posiadam zegarek z białą bransoletą sportową, ale oczywiście można je dowolnie zmieniać, dzięki czemu cały zegarek może wyglądać zupełnie inaczej. Bransoleta jest solidna, wygodnie się zapina, dobrze się trzyma na ręce.

IMG_0192

Sam zegarek zastępuje nam również portfel. Dzięki możliwości używania płatności applepay, mamy nie tylko elegancki miernik czasu, ale również pieniądze nie tyle pod ręką, ale nawet jak na dłoni. Szybkie machnięcie zegarkiem w sklepie i załatwione. Płacenie za ulubioną kawę w Starbucks – również jest teraz przyjemniejsze. Taki zegarek jest naprawdę niezwykle wygodny. Po kilku dniach używania, mogę śmiało stwierdzić, że to urządzenie bardzo szybko od siebie uzależnia. Totalnie zmienia podejście do skrzynki e-mail, na której naprawdę robi się czysto, kiedy na bierząco sprawdzamy i usuwamy wiadomości.

IMG_0200

Tradycyjnie jak to w produktach apple mamy zabezpieczenie poprzez czterocyfrowy kod. Zawsze kiedy ściągamy zegarek z ręki uruchamia się blokada, aby nikt inny oprócz nas nie miał dostępu do zegarka. Po założeniu i wpisaniu kodu, nie musimy tego robić ponownie – jak to w przypadku iPhone. Dziwi mnie jednak, że nie zamontowano tu podobnie jak w iPhone czytnika lini papilarnych, co było by jeszcze lepszym rozwiązaniem. Być może pojawi się takowe w nowym modelu zegarka. Początkowo myślałem, że małych rozmiarów wyświetlacz będzie kłopotliwy w obsłudze – nic bardziej mylnego ! Mimo sporych paluchów, wyświetlacz obsługuje się z łatwością. Na zegarku możemy przechowywać nasze zdjęcia oraz muzykę – osobiście mam tylko zdjęcia. Słuchanie muzyki z zegarka – troszkę dziwnie to brzmi. Jakość rozmów telefonicznych – jest ok, jednak dla mnie telefon jest do rozmawiania, więc w zegarku akceptuję to jako fajny dodatek.

IMG_0194

Myślę, że apple watch to gadżet którego nie może zabraknąć u prawdziwego maniaka tej firmy. Oczywiście, większość z was może pomyśleć – kto normalny kupuje taki zegarek, używać go regularnie czy na niektóre okazje wybierać po prostu inny ? I tu problem się rozwiązuje, przez całą gamę dodatków. Skórzane paski do apple watch – nie są drogie. A może chcemy mieć tradycyjną bransoletę – to również nie problem. To my decydujemy jaki styl będzie posiadał nasz zegarek. Samo wymienienie bransolety nie jest tak kłopotliwe jak w przypadku tradycyjnych zegarków. Tajemnicą pozostaje jedynie – jak będzie wyglądała kolejna wersja tego wspaniałego zegarka. A czy wy używaliście podobnych gadżetów ?