Średnio co dwa lata stajemy przed wyborem telefonu komórkowego, szczególnie te osoby, które uwikłane są w system abonamentowy. Kończy się jedna oferta, rozpoczyna się druga. Większość osób które znam, właśnie co dwa lata wymieniają telefon, ale – nie wszyscy. Widziałem już sytuacje, w których ktoś kupuje telefon w sieci komórkowej, tylko po to by przedłużyć swoją super ofertę, a aparat zwyczajnie sprzedać – w końcu ten stary model, który ma już kilka lat – nadal świetnie działa, co ważniejsze – doskonale go znamy. Jednak nie każdy z nas podąża za oszczędnościami, jest całkiem spora grupa osób, które telefon wymieniają – kiedy tylko pojawi się nowy model. Tak, należę do tej grupy, na szczęście świr na punkcie produktów apple, nie jest tak duży by po nowy telefon ustawiać się w dniu premiery – ale kto wie, może kiedyś i tego sportu spróbuję. Wróćmy jednak na ziemię.

Dlaczego iPhone ?

 

 To mega wielkie gówno – jak można się dowiedzieć od wszystkich, którzy iphone widzieli głównie na obrazku. Dla mnie telefon jest naprawdę użyteczny, szczególnie, że rozpoczynam swoją przygodę z youtube. Obecnie zastanawiam się dopiero jaką lustrzankę wybrać – więc tu liczę na waszą pomoc, bo szczerze – tak szybko to się zmienia, że nie mam pojęcia, którą drogą iść. Na chwilę obecną – iphone świetnie sobie radzi z krótkimi filmikami, szczególnie że zawsze mam go pod ręką. Nagrywanie filmów w 4k (choć podobno to udawane 4k), do tego całkiem niezła stabilizacja. Niestety, mogę zapomnieć o kręceniu filmów przy kiepskim oświetleniu, ale do tego typu zadań trzeba niestety użyć lepszego sprzętu. Dodatkowo iphone ujmuje mnie wyglądem, jest solidnie wykonany i ma naprawdę sporo dodatków. Oczywiście głównym plusem jest brak problemów z oprogramowaniem, telefon się nie zawiesza, zawsze wykonuje moje polecenia i nawet po kilkuset upadkach z około 1,5m – nadal świetnie sobie radzi.

Dobry na początek !

 

iPhone to świetne urządzenie na początek. Ja zaczynałem przygodę z apple od iPad-a. Później dość szybko uzbroiłem się w iMac, MacBook oraz ostatnio wspominany na blogu Apple Watch, całość pięknie dopełniają routery apple – chociaż te w mojej opinii nie są tak dopracowane jak reszta sprzętu tej firmy. Większość osób które znam, zaczynało podobnie – najpierw jeden produkt, a później w bardzo krótkim czasie – cała reszta. I tu nie ma się czemu dziwić, w końcu kiedy posiadamy całą rodzinę – urządzenia zaczynają świetnie współgrać ze sobą – bez konieczności doinstalowywania dodatkowych programów – jak to jest na androidzie. W pracy blogera czy youtubera – te urządzenia są świetnym uzupełnieniem tego co robimy. Człowiek nie zawsze może mieć pod ręką lustrzankę, a dość zaawansowana optyka pozwoli nam na zrobienie nadal dobrego materiału. Dla przykładu dziś krótki filmik, który w całości był zrealizowany telefonem iphone 6s plus, nie korzystałem z dodatkowego oświetlenia, a powinienem gdyż w mieszkaniu podczas nagrywania panowała lekka szarówka i niestety obraz nie jest taki jakbym oczekiwał – nie jest jednak również zły.

i4less

Sklep z iPhone

 

No i oczywiście mam również coś dla was. Wiele razy słyszałem, że iPhone to bardzo drogi telefon. Owszem, ma swoją cenę. Dziś polecę wam sklep i4less.pl w którym możecie zakupić iphone dużo taniej niż tradycyjnie. Oczywiście mogą się pojawić fani allegro, którzy stwierdzą że tam się kupi taniej. Muszę wam jednak powiedzieć, że raz próbowałem tego numeru. Okazało się, że ktoś na allegro bawił się w pośrednika zamawiającego iphone z chin, co za tym idzie – na telefon czekałem dość długo, bo niemal dwa miesiące. Każdy rozsądny wie, że dwa miesiące czekania, to dość spora różnica w cenie. Dlatego nie polecam tego typu hazardu, gdyż wiele takich „pośredników” tak szybko jak zaczyna sprzedawać, również kończy – a my, cóż musimy się później prosić o nasze pieniądze, często również na drodze prawnej. Sklep i4less to sklep prowadzony przez podobnego fanatyka jak ja. Wszystkie telefony są gruntownie sprawdzane, a wysyłka jest bardzo szybka. Dodatkowym atutem jest fakt, że sklep nie istnieje tylko wirtualnie, a posiada swój oddział, więc jeżeli zależy nam na czasie – możemy odebrać telefon osobiście.

Ciekaw jestem również waszych opinii na temat firmy apple. Używacie, a może się dopiero przymierzacie do zakupu swojego pierwszego iProduktu. Może jest także coś co was skutecznie zniechęca ? Zapraszam do dyskusji.